Skip to content

365 GRATEFUL PROJECT

hzieba-365-grateful-project

Wszystko zaczęło się cztery lata temu, kiedy podczas zajęć ze studentami psychologii, postanowiłam porozmawiać o wdzięczności i szczęściu. Oczywiście po angielsku. W ramach wprowadzenia do tematu, wspólnie obejrzeliśmy Ted talk Hailey Bartholomew 365 Grateful Project.

Hailey to fotografka, która podzieliła się swoim doświadczeniem z projektem codziennego fotografowania tego, za co jest wdzięczna. Robiła zdjęcia osobom, miejscom, przedmiotom, czasami drobnym i ulotnym momentom, które pobudzały ją do refleksji dzięki zatrzymaniu na fotografii. Cały projekt okazał się niewiarygodnym przeżyciem, który nauczył Hailey doceniać to co ma. Pokazał, jak istotne w życiu jest pielęgnowanie wdzięczności.

Po obejrzeniu prezentacji Hailey, na lekcji wywiązała się ciekawa dyskusja, po której kilkoro studentów, zainspirowanych filmem, wyraziło chęć pójścia w jej ślady. Ja też postanowiłam spróbować i sprawdzić jak to działa. Przy okazji trochę pobawić się fotografowaniem i nauczyć Instagrama. Udało się. Dokładnie rok później wstawiłam tam zdjęcie numer 365 w moim osobistym, rocznym Grateful Project.

Lubiłam o tym opowiadać bliskim i znajomym. Wielu z nich tak się to spodobało, że zaczęli swój projekt. Jedni ukończyli go, inni nie. Są nawet tacy którzy robią już to kolejny rok. Ja swój projekt skończyłam 3 lata temu, ale chęć fotografowania drobnych wdzięczności pozostała. Teraz, już mniej prywatnie, dzielę się z nimi tutaj.

Jako lektorka języka angielskiego wiem, że uczniowie najchętniej komunikują się w obcym języku, kiedy mówią o sobie, swoich przyjemnych zdarzeniach i mogą się nimi pochwalić. 365 Grateful Project ma z tym wiele wspólnego. Stąd pomysł aby moi uczniowie zrealizowali go w wersji skróconej – 10 Grateful Project. Po dziesięciu dniach po angielsku opowiadali o swoich zdjęciach. Uczniowie mówili chętniej i więcej, a bariera językowa niespodziewanie znikała. Zajęcia były wyjątkowo ciekawe.

Taka była droga do bloga Grateful Daily. Poznacie tu moją pasję do robienia amatorskich zdjęć, uczenia angielskiego i pielęgnowania wdzięczności.

Zapraszam

projekt365-min

Zapisz się na Hanna’s Newsletter, jeśli chcesz raz w miesiącu otrzymywać dawkę inspiracji do nauki angielskiego.

Szukanie ciekawostek to moja wielka pasja i chętnie się z Tobą nimi podzielę. Dostaniesz linki do ciekawych artykułów, filmów, podcastów oraz aplikacji i stron do nauki angielskiego a także informacje o zbliżających się wydarzeniach i nowościach.

HZ_ikona2